Covid-19 ile Mücadele: Menamed


Menatek, Covid-19'la Mücadele Kapsamında
Kaliteli Tıbbi Tedarikçilerle Anlaştı

Değerli müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarımız, Yaşanan son küresel gelişmeler kapsamında, Menatek olarak, Covid-19 ile mücadele etmek için yüksek kaliteli tıbbi ürünlerin tedarik edilmesi konusunda hazırladığımız önemli tıbbi destek planımızı bütün kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

" Menatek Defense Technologies olarak, MENA bölgesinin en büyük tedarik zinciri ağını yönetmenin yanı sıra 25 yılı aşkın bir süredir NATO standartlarına uygun olarak geliştirdiğimiz yüksek teknolojili bileşenleri ve sistemleri, NATO ülkelerine tedarik etme görevini üstleniyoruz. En kilit uzmanlık konularımızdan birisi de üstün tedarik yönetimi ve geliştirme becerilerimizi, kalite standartlarımızdan taviz vermeden yürütmektir.”

Menatek olarak, bu sıkıntılı günlerde, tedarik yönetimi ve geliştirme becerilerimizle, kaliteli ve hijyenik tıbbi ürünleri etkin bir şekilde bularak, sektörün ihtiyacına yönelik hizmet oluşturmayı hedefledik. Ülkelere ait birçok sağlık kurumları ve kuruluşları, kalite standartları açısından yeterli tıbbi ürünleri bulmakta zorlanmaktadır. Bu noktadan
itibaren, tüm dünya ülkelerinden Sağlık Kuruluşları ve Sosyal Hizmetler için nitelikli tıbbi ürünler tedarik etmek amacıyla Menamed'i oluşturmayı bir sorumluluk olarak addettik. Dünya Covid-19 kriziyle mücadele etmeye çalışırken, milyonlarca tezgah altı tıbbi maske ve diğer birçok farklı ürün, kalite standartları ve hijyene önem verilmeden, izinsiz bir şekilde üretiliyor. Bazı insanlar ve kuruluşların bu tür utanç verici davranışlarından dolayı, şüpheleri ortadan kaldırmayı hedefleyerek; hastalıkla ön cephede mücadele eden sağlıkçılarımız ve hastalıktan muzdarip olan insanlar için çalışmalara başladık. Güvenilir olmayan tedarikçilerin aksine, Covid-19 için yüksek kalite
standartlarında, sertifikalı sağlık ürünleri üreten, güçlü tıbbi tedarikçilerle iş birliği yapma konusunda adım atmak istedik. Uzun haftalar boyu yorucu genel saha denetimlerimiz sonrasında, dünya sağlık piyasasından tedarik zinciri oluşturma konusunda teklifler aldık. Bunun sonucunda tüm ürünlerin ve tüm tedarikçilerin 'MDT Tedarikçi Kalite' Standartları uyarınca, Menatek tarafından kontrol edildiğini ve denetlendiğini gururla duyurmak isteriz.

Bu talihsiz küresel kriz döneminde, pozitif düşünce ve değerler içinde stabil kalmanın ve birbirimizi desteklemenin, bu günleri atlatmada en temel yaklaşım olacağına inanıyoruz. Zira bu talihsiz deneyimle birlikte, gelecekte ortaya çıkabilecek olası diğer salgın tehditlerine karşı daha etkili önlemler almayı da deneyimlemiş oluyoruz. Tarih, krizler ne kadar büyük olursa olsun, insanoğlu olarak her daim daha güçlü bir şekilde bu krizleri atlattığımız konusunda yüzlerce örnekle doludur.

Virüsten etkilenen her bir birey için geçmiş olsun dileklerimizi
gönderirken, bütün dünya insanları için de hızlı iyileşme süreci
içinde uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Menamed Medikal Tedarik & Danışmanlık Tic. A.Ş.
Bir Menatek Defense Technologies markasıdır.